Connect with us

Ministrul Dialogului Social la Alba Iulia

Published

on

Ministrul-Dialogului-Social-la-Alba-Iulia

Sedinta de Dialog Social a judetului Alba a avut parte astazi de un invitat surpriza in persoana ministrului Dialogului Social, Aurelia Cristea. La reuniune au participat prefectul Gheorghe Feneser, subprefectul Murg, directori de deconcentrate si reprezentanti ai organizatilor sindicale si patronale din judet.

Ministrul-Dialogului-Social-la-Alba-Iulia

Pe ordinea de zi au fost trei puncte şi anume stadiul realizării Programului de Ocupare al Agenţiei Judeţene pentru Ocuparea Forţei de Muncă pentru anul 2013 şi propunerile pentru 2014, asistenţa medicală de specialitate în ambulatoriu pentru specialităţi clinice şi recuperare medicală: pachetul de servicii medicale de bază şi condiţiile în care se acordă acesta de către medicii specialişti şi diverse. Dupa prezentarea subiectelor, Aurelia Cristea a reiterat importanta unei noi legi a dialogului social.

Discutiile de la intalnirie privind modificarea Legii Dialogului Social s-a axat pe patru teme distincte.

Aurelia Cristea este deputat PSD de Cluj şi vicepreşedinte al filialei locale. A fost timp de 4 ani, din iulie 2006 pana in februarie 2010, membru al Consiliului Comisiei de Supraveghere a Asigurărilor, în trecut activând în piaţa asigurărilor.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com