Un grav accident de circulatie a avut loc astazi dupa amiaza in Santimbru fabrica pe DN 1. Un pieton a ajuns la spital in stare grava dupa ce a fost lovit pe trecerea de pietoni.
Zi cu ghinion pentru un pieton in Santimbru Fabrica. Acesta a fost lovit de catre un autotren pe trecerea de pietoni suferind rani grave. La fata locului au sosit in scurt timp echipaje ale ambulantei si ale Politiei. Victima a fost transportata la Spitalul Judetean de Urgenta pentru a primi ingrijiri medicale. Martorii sustin ca soferul tirului circula cu viteza in momentul cand l-a lovit pe pieton.
Traficul a fost blocat pe DN 1 pe sensul de mers Teius-Alba, politistii dirijana alternativ circulatia.