Etapa cu numarul 22 programeaza in acest weekend partide extrem de interesante in economia promovarii, dar si a retrogradarii. Derby-ul rundei se joaca la Galda de Jos.
Mâine sunt programate trei meciuri ale rundei a 22-a. Prima partidă, programată de la ora 11.30, se joacă la Aiud, între echipa locală Olimpia și Dalia Sport Daia Română, pentru ca de la ora 18.00, să se joace alte două meciuri: Arena Alba Iulia-Energia Săsciori și Rapid CFR Teiuș-Performanța Alba Iulia. Capul de afiș al întâlnirilor de duminică îl ține partida de la Galda de Jos, dintre echipa gazdă Industria, liderul seriei, și Cuprirom Abrud, ocupantă a locului al treilea. Partida este programată de la ora 18.00. Celelalte două confruntări ale etapei sunt Mureșul Vințu de Jos-Viitorul Sîntimbru, de la ora 18.00, și Inter Ciugud-Metalul Aiud, partidă care va începe la ora 17.00.