De ieri au inceput inscrierile pentru concursul de titularizare si suplinire pe posturile din invatamantul preuniversitar, carese vor derula pana pe 19 mai.Validarea dosarelor inscrise va avea loc in perioada 21-23 mai.
La nivelul judetului Alba au fost scoase la concurs 642 de posturi, care au fost făcute publice începând cu data de 6 mai 2014.
Înscrierile pentru titularizare și suplinire se vor desfășura în două centre de concurs, organizate pe discipline, la Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” şi Colegiul Tehnic „Apulum” din Alba Iulia.De specificat, că îsi pot depune dosarele de candidatura inclusiv studenții din ultimul an de licență, în sistem Bologna, pe baza unei adeverințe. Până la organizarea probelor scrise, candidații vor depune, însă, diploma de licență. Concursul de titularizare si suplinire va avea loc în 21 iulie.