Saptamana trecuta, in perioada 5-9 februarie, la Budapesta a avut loc Campionatul International Indoor de tenis pentru seniori veterani. Au fost prezenti peste 250 de tenismani din 15 tari europene. Locul 1 a fost castigat de catre albaiulianul Emeric Szakacs.
Romania a fost reprezentata de 14 tenismani seniori veterani la cele 8 categorii de varsta atat la simplu masculin cat si la dublu masculin. Tenismanul albaiulian prof. Emeric Szakacs, multiplu campion national, a reprezentat Romania si judetul Alba obtinand ca si anul trecut si in acest an locul 1 la dublu masculin, devenind astfel pentru a doua oara, consecutiv, campion international Indoor European.
Pentru Emeric Szakacs, competitiile nu se opresc aici. Se anunta un an competitional extrem de incarcat.
Mai multe lucruri despre tenismanul Emeric Szakacs dar si despre tinerii pe care acesta ii pregateste va invitam sa descoperiti duminica aceasta de la ora 13, la emisiunea “Duminica e chic”.