La o zi dupa castigarea medaliei de bronz a campionatului feminin de baschest, baschetbalistele si staful tehnic au facut o scurta analiza a sezonului ce a trecut. Per ansamblul toata lumea este multumita.
Desi a avut in acest seszon drept obiectiv cupa si campionatul, CSU Alba Iulia a reusit castigarea Ligii Europei Centrale si obținerea medaliei de bronz in competitia interna. Cand s-a tras linie a rezultat cel mai bun sezon din istorie.
Tehnicianul echipei, Miroslav Popov crede ca sezonul este unul reusit per ansamblu, spunand ca anul viitor sa se poata realiza mai multe.
Jucatoarele echipei cred ca CSU merita mai mult in acest sezon competitional.
CSU Alba Iulia a ratat intrarea in finala mare a campionatului dupa ce a pierdut in semifinale cu CSM Targoviste, echipa pe care o invinsese in campionat.