Pentru a marca Ziua internationala a femeii, voluntarii de la Crucea Rosie, filiala Alba au daruit ghiocei la peste 150 de doamne din Alba Iulia. Actiunea a avut loc in zilele de 5, respectiv 6 martie.
20 de voluntari de la Crucea Roşie Română, filiala Alba au dăruit,astfel, ghiocei doamnelor din cadrul Așezământului pentru persoane vârstnice “Sf. Andrei” Bărăbanț și doamnelor internate la secția Maternitate a Spitalului Județean de Urgență Alba.
Activitatea s-a derulat în zilele de 5 și 6 martie, tocmai pentru a aloca suficient timp petrecerii unor momente frumoase alături de doamnele sărbătorite.