Politistii rutieri din Alba Iulia au organizat, ieri, pe raza municipiului, o actiune de prevenire a accidentelor rutiere si de combatere a ilegalităţilor comise de participantii la trafic. S-a vizat,in special, oprirea si stationarea autovehiculelor.
Poliţiştii au constatat aproape 40 de abateri contravenționale, sancţionate cu amenzi în valoare de peste 3.500 lei. De remarcat că 22 de conducători auto au fost sancționați pentru că au oprit sau staţionat în loc nepermis. Totodată, au fost reţinute 4 permise de conducere, două certificate de înmatriculare şi a fost constatată o infracțiune la regimul rutier.