Un tânăr din Beldiu a fost găsit ieri spânzurat de un copac. Cadavrul a fost transportat la morga Spitalului Județean Alba pentru stabilirea cu exactitate a cauzei decesului.

Joi, la orele 13,30 Poliţia Oraşului Teiuş a fost sesizată cu privire la faptul că într-un copac de pe marginea drumului dintre orașul Teiuş şi satul Beldiu este o persoană spânzurată. Echipa de cercetare deplasată la faţa locului a identificat cadavrul în persoana unui tânăr de 23de ani, din localitatea Beldiu. În urma examinării sumare, nu au fost identificate pe corpul inert urme de violenţă, cu excepţia celor specifice spânzurării.