Connect with us

Primaria Alba Iulia monitoreaza consumul de utilitati din scoli si licee

Published

on

primaria-alba-iulia-monitorizeaza-consumul-de-utilitati-din-scoli-si-licee

Exista institutii de invatamant in Alba Iulia in care consumul de utilitati din vacante nu difera de cel din perioada semestrelor scolare. Motivul: delasarea si nepasarea managerilor.

 

primaria-alba-iulia-monitorizeaza-consumul-de-utilitati-din-scoli-si-licee

Consumul exagerat inregistrat la anumite scoli si licee din Alba Iulia au determinat conducerea administratiei locale sa propuna spre aprobare un regulament de monitorizare a consumului de utilitati din institutiile de invatamant de pe raza municipiului. 

Elocventi in privinta risipei sunt cei aproape 1,7 milioane metri cubi de gaz consumati.

Asta in conditiile in care administratia locala trebuie sa suplimenteze, la bugetul anului in curs, cu aproximativ un milion de lei pentru cheltuielile institutiilor de invatamant.

Advertisement

Regulamentul a fost votat în unanimitate.


 

Continue Reading
Advertisement

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com