Connect with us

Zăpada nu a creat probleme în Alba

Published

on

zapada-nu-a-creat-probleme-in-alba

Fata de alte zone din tara, judetul Alba este norocos. Pe sema viscolului si a zapezii, cazuta in ultimele zile, nu a fost raportata nicio problema. Declaratia a fost facuta de prefectul judetului, Gheorghe Feneser, intr-o videoconferinta, organizata sambata la Institutia Prefectului. 

zapada-nu-a-creat-probleme-in-alba

Pe cei 48 de km de drumuri naţionale şi 1.053 km drumuri judeţene, potrivit prefectului, autorităţile judeţene şi comandamentul de iarnă sunt la datorie 24 din 24 de ore şi monitorizează situaţia.

La videoconferința, pe tema zăpezii şi viscolului iernii, de la Institutia Prefectului, au luat parte din structurile Ministerului de la nivel central: Ministrul Mediului Rovana Plumb, Ministrul Transporturilor, Ramona Mănescu, secretarul de stat Raed Arafat din cadrul Ministerului Sănătăţii şi şeful ANM, Ion Sandu, iar de la nivel teritorial: prefectul Gheorghe Feneser, subprefectul Cornel Murg, preşedintele CJ Alba – Ion Dumitrel, șefi de deconcentrate, cât şi reprezentanţi ai comandamentului de iarnă.  

 

Advertisement

Continue Reading
Advertisement

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com