Duminica seara, Poliţia Alba-Iulia a fost sesizată de către o femeie cu privire la faptul că fiul său, în varstă 13 ani, a plecat de la domiciliu, in jurul amiezii şi nu s-a mai întors. Imediat au fost demarate activitatile de cautare a minorului si a fost dat in urmarire insa pana la această dată nu a fost depistat.
Minorul disparut de la domiciliu se numeste Sandu Ștefan Emilian si are următoarele semnalmente: 1,60 m înălţime; 35 de kg; fata rotundă; ochi căprui; părul negru, tuns scurt. La data plecării purta pantaloni de culoare albastru închis cu dungă roșie, geaca de culoare maro iar în picioare avea o pereche de adidași. Poliţiştii continuă cercetările în vederea depistării minorului. Persoanele care pot da relaţii sunt rugate să apeleze numărul de urgenţă 112 sau să contacteze cea mai apropiată unitate de poliţie.