Connect with us

Trimiși în judecată după ce au încercat să dea mită

Published

on

trimisi-in-judecata-dupa-ce-au-incercat-sa-dea-mita

Tribunalul Alba a inregistrat dosarul în care Grancsa Janos și Barcsa Gaspar au fost trimisi in judecata sub acuzatia de dare de mita. Cei doi au fost cercetati sub control judiciar după ce pentru a scapa de o sanctiune rutiera, i-au oferit unui politist din Blaj o sumă de bani.

trimisi-in-judecata-dupa-ce-au-incercat-sa-dea-mita

 

Potrivit procurorilor, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului Blaj, Grancsa Janos a fost oprit în trafic de către un agent de poliție, pentru nerespectarea priorităţii în sensul giratoriu. După ce i s-a adus la cunoştinţă că a săvârşit o contravenţie pentru care legea prevede ridicarea permisului în vederea suspendării dreptului de a conduce, Grancsa Janos a oferit polițistului suma de 500 lei pentru a nu-şi îndeplini atribuţiile legale privind sancţionarea sa. În comiterea faptei a fost ajutat de socrul său, Barcsa Gaspar, care a intermediat discuţiile. Polițistul a refuzat banii și și-a anunțat superiorii. Cei doi au fost prinși în flagrant, chiar în sediul Poliției Municipiului Blaj, în timp ce îi înmânau poliţistului suma de 100 lei.Primul termen în acest dosar este programat pentru 15 aprilie.

 

 

 

Advertisement

Continue Reading
Advertisement

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com