Trafic rutier, ingreunat de lucrari la reteaua de gaz
Published
12 ani ago
on
By
Administratia locala din Alba Iulia anunta faptul in aceste zile in mai multe locatii din oras se efectueaza lucrari la reteaua de gaz. Din cauza acestor interventii, traficul rutier va fi ingreunat la ieșirea spre Cluj.
Firma de distribuție a gazului metan a solicitat printr-o adresă Primăriei Alba Iulia acordul pentru executarea unei intervenții de urgență pe strada Alexandru Ioan Cuza, la un punct de traversare unde există o scurgere de gaze.
În adresa trimisă administrației locale se specifica gradul de pericol în exploatare la rețeaua de distribuție gaze, fapt ce impune acordarea avizului de lucrări. Din discuțiile purtate cu reprezentanții distribuitorului de gaz metan, lucrările vor demara miercuri și vor afecta traficul rutier timp de cinci zile pe prima bandă, sensul de deplasare Cluj- Alba Iulia.
Tot în această perioada, se desfășoara lucrări de intervenție la rețea, pe strada Vasile Goldiș, aproape de intersecția cu Bulevardul Revoluției, pentru remedierea unei defecțiuni.