Profesorul albaiulian Emeric Szakacs a obținut, la vârsta de 78 de ani, al 11-lea titlu național. Mereu tânărul tenisman a concurat la categoria de vârsta +75.
Federația Română de Tenis a organizat, în perioada 1-6 iulie, la Bacău, campionatul național rezervat seniorilor și veteranilor. La competiție au participat aproximativ 120 de tenismeni din toată țara, printre care și profesorul Emeric Szakacs din Alba Iulia. Veteranul tenisman a fost de neînvins la categoria sa de vârstă La categoria de vârstă +75 au participat opt tenismeni. În cele trei partide jucate, profesorul albaiulian nu a pierdut niciun set. Felicitări !