Tânără trimisă în judecată după ce și-a înjunghiat iubitul

Published

on

Procurorii de pe langă Parchetul Tribunalului Alba au decis sa o trimită în judecată pe o tânăra din Alba Iulia care și-a înjunghiat iubitul. Aceasta este acuzată de tentativă de omor.

 

In 11 februarie politistii din Alba Iulia au retinut-o pe tanara de 20 de ani, Maria Francisc Molnar, dupa ce aceasta si-a injunghiat iubitul in urma unui conflict spontan. Victima, un tânăr de 24 de ani din judeţul Mureş, a ajuns în spital unde a suferit o interventie chirurgicala. Dupa ce a fost arestata, magistraţii de la Tribunalul Alba au respins propunerea procurorilor de eliberare a unui mandat de arestare preventivă pentru 29 de zile şi au decis ca Maria Francisc Molnar să fie cercetată sub control judiciar. Magistraţii aceleiaşi instanţe au constatat la inbceputul acestei saptamani legalitatea şi teminicia măsurii preventive a controlului judiciar. Maria Francisca Molnar este absolventă a Liceului Sportiv din Alba Iulia şi a fost atletă la Clubul Sportiv Unirea. Tânăra riscă pana la 10 de inchisoare.

Advertisement

Cele mai citite

Exit mobile version