In perioada 9-15 iunie, Centrul de Relatii Internaţionale al Universitatii „1 Decembrie 1918” din Alba Iulia organizeaza Saptamana Internationala Erasmus. Aceasta activitate este dedicata cadrelor didactice si personalului administrativ din invatamantul superior european.
Pe parcursul săptămânii Erasmus, partenerii în acest program sunt invitați să ia contact cu viața academică specifică Universității 1 Decembrie 1918, dar și cu valorile culturale româneşti, şi cu atracţiile turistice ale judeţului Alba.
Cu aceasta ocazie sunt prezenti în instituția albaiuliană reprezentanți ai Universităților partenere din Polonia și Turcia.
Advertisement
Săptămâna internațională Erasmus se desfășoară în perioada 9-15 iunie.