Connect with us

/home/echipame/albatv.ro/wp-content/themes/zox-news/alp/alp-single.php on line 16
">
Warning: Undefined array key 0 in /home/echipame/albatv.ro/wp-content/themes/zox-news/alp/alp-single.php on line 16

Warning: Attempt to read property "cat_name" on null in /home/echipame/albatv.ro/wp-content/themes/zox-news/alp/alp-single.php on line 16

Reducere de pedeapsă pentru tentativa de omor

Published

on

Magistratii Curtii de Apel Alba Iulia au admis apelul formulat de Maria Francisca Molnar, atleta din Alba Iulia care si-a injunghiat iubitul. Aceasta a contestat pedeapsa de 3 ani cu suspendare sub supraveghere, pentru tentativa de omor, hotarare data de Tribunalul Alba.

 

reducere

Curtea de Apel Alba Iulia a admis apelul sportivei și a redus pedeapsa la 1 an şi 6 luni închisoare şi termenul de supraveghere la 2 ani şi 6 luni.

Precizăm că incidentul în care a fost implicată Maria Francisca Molnar s-a produs într-un apartament de pe strada Arnsberg din cartierul Cetate. Între tânăra de 20 de ani și concubinul său, Sergiu Nicușor Blăjan, de 24 de ani, a izbucnit o ceartă în urma căreia tânărul a fost înjunghiat cu un cuțit în zona hemitoracică. Ulterior, tânăra a sunat la 112, iar bărbatul a fost transportat de urgență la Spitalul Județean Alba unde a suferit o intervenție chirurgicală.

 

Advertisement

Continue Reading
Advertisement

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com