Connect with us

Pugiliști din Alba, la Campionatul Național de tineret

Published

on

Pugilisti-din-Alba-la-Campionatul-National-de-tineret

Astazi la Braila se desfasoaraintrecerile din cadrul semifinalei Campionatului National de box pentru tineret. La acesta competie, Alba Iulia este reprezentata de doi pugilisti. 

Pugilisti-din-Alba-la-Campionatul-National-de-tineret

CSU Alba Iulia are doi pugiliști calificați în semifinale. Ion Pleșiu, la categoria 52 kg și Alexandru Precup, la categoria 91 kg. In total, vor fi 20 de meciuri la care vor participa peste 100 de pugilişti, de la toate cluburile afiliate Federației Române de Box din ţară. 

La eveniment vor fi prezenti si invitati de marca, printre care Leonard Doroftei, presedintele Federatiei Romane de Box, Vasile Citea, vicepresedintele Federatiei Romane de Box si presedintele Asociatiei Arbitrilor de Box din Romania, Francis Vastag, de asemenea vicepresedinte al Federatiei Romane de Box si alti membri ai Biroului Federal. Finalele Campionatului National de box pentru tineret se vor disputa sambata, de la ora 18:00.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com