Președintele PMP Alba: „Politica se face cu oameni politici”

Published

on

Joia trecuta PMP Alba avea 427 de membri. Astazi are 447 de membri. Altfel spus, PMP Alba a crescut, intr-o saptamana, cu o viteza de 20 de membri. A infiintat organizatii in Alba Iulia, Blaj, Sebes, Teius, Cugir, Zlatna si Baia de Aries si, pana sambata, se vor constitui astfel de structuri politice in Aiud, Ocna Mures, Abrud si Cimpeni. Dupa cum se vede, PMP Alba este un tanar si nelinistit partid si are, in persoana deputatului Clement Negrut, un lider fulminant in declaratii si inversunat contestatar al USL.

 

Politica se face cu oameni politici„, constată cu înțelepciune deputatul Clement Negruț, adăugand, paradoxal, că 60% din membrii Consiliul Executiv Judetean al PMP Alba nu au mai facut politică…

„Se implinesc trei ani de când a luat ființă monstruoasa coaliție cunoscută sub numele de USL, care a scris multe file negre în istoria recentă a țării. Principala sursă a răului este, fără îndoială PSD-ul, al cărui cap, ce împute tot restul trupului, în persoana lui Victor Viorel Ponta, născocește din greu modalități de îmbogățire a baronilor locali pe spatele cetățenilor acestei țări. Din păcate pentru noi, în acest moment avem la guvernare niște răi-incompetenți, adică niște oameni, care pe lângă faptul că sunt lacomi, sunt și lipsiți de profesionalism, apelând la cele mai neinspirate și antieconomice măsuri pentru a-și umple pușculița de partid”, atacă, la baioneta, deputatul Clement Negruț actualii guvernanți, apelând la pix apăsat într-un comunicat de presă. În aceeași ofensivă furibundă, liderul PMP Alba se lasă furat de patosul verbal și calcă cu exprimarea orientării de dreapta care-l caracterizează ca om politic, în gropile confuziei.

Clement Negruț a fost numit, recent, lider al grupului deputaților adepți ai Partidului Mișcarea Populară, aleși în Parlament, în urmă cu doi ani, pe listele PDL. Grupul respectiv numără 13 deputați, la care se aduagă doi senatori.

Advertisement

Cele mai citite

Exit mobile version