Președintele Băsescu, la universitatea albaiuliană

Published

on

Prezent la Alba Iulia pentru o dezbatere organizată de Fundaţia Mişcară Populară Alba, pe tema „Statul de drept şi lupta împotriva corupţiei, presedintele Traian Basescu a făcut o vizită și la Universitatea 1 Decembrie 1918 din Alba Iulia, unde s-a intalnit cu rectorul Daniel Breaz si cu ceilalti membri din conducerea scolii superioare albaiuliene. Discutiile, dintre cele două părți, ce s-au purtat cu usile inchise, au vizat sistemul de invatamant romanesc, Legea Educatiei si clasificarea Universitatilor.

Alături de șeful statului, la Universitatea albaiuliana, au fost prezenți și Emil Boc, primarul municipiului Cluj Napoca, cât și președintele Fundației Mișcarea Populară, Marian Preda.

Advertisement

Cele mai citite

Exit mobile version