Consiliul Superior al Magistraturii a publicat rezultatele concursului pentru numirea in functii de conducere la curti de apel, tribunale si judecatorii. In urma concursului, doi judecatori din Alba au obtinut functii importante.
Judecătorul Aurelian Mocan va fi instalat vicepreședinte al Curții de Apel Alba Iulia, iar judecătorul Constanța Pricină a câștigat, prin concurs, funcția de președinte al Judecătoriei Aiud. Începând cu 15 iulie, judecătorul Aurelian Mocan va prelua funcția de vicepreședinte la Curtea de Apel Alba, de la judecătorul Cristina Gheorghina Nicoară, al cărei mandat se încheie după exercitarea a două mandate succesive.