Metalurgistul Cugir, prima victorie în finalele pentru Liga a II-a
Published
12 ani ago
on
By
Debut cu dreptul pentru Metalurgistul Cugir in play-offul pentru acdederea in Liga a II-a. Cugirenii au reusit o victorie scurta, in fata celor de la FC Municipal Baia Mare.
În prima etapă a play-off-ului Ligii a 3-a, în Vinerea Patimilor, Metalurgistul Cugir a învins acasă pe FC Municipal Baia Mare, scor 1-0 , gol înscris de căpitanul Lucian Itu, min.14, direct din corner. Partida a fost dominata de cugireni dar acestia nu au reusit sa si concretizeze pe tabela de marcaj. Marius Opric nu a putut conta pentru partida cu FCM Baia Mare pe Iulian Cristea suspendat, Cl. Oara, Trăşcan şi M. Neagu indisponibili. Trupa lui Opric rămâne lider în Seria a 5-a, cu 23 de puncte şi a acumulat a 9-a victorie la rând, al 12-le joc invincibil, dar o aşteaptă două meciuri de foc, cu pretendentele la promovare, Naţional Sebiş, vinerea viitoare, acasă de la ora 17:00 şi apoi deplasare la Pâncota.