Metalurgistul Cugir a pierdut dramatic la Pâncota

Published

on

Metalurgistul Cugir a pierdut al doilea meci consecutiv la Pancota cu Soimii , o contracandidata la promovare. Dupa acest meci cgirenii au pierdut fotoliul de lider al seriei a V din Liga a III-a.

Metalurgistul Cugir, a pierdut dramatic, în prelungiri, al doilea joc consecutiv în play-off-ul Seriei a 5-a, 1-2 (0-1), la Pâncota cu contracandidata la promovare la promovare Şoimii şi echipa de sub Drăgana a predat fotoliul de lider, ocupat de Naţional Sebiş cu 24 de puncte. La pauză, Şoimii Pâncota conduce cu 1-0,gol marcat de Suciu min. 14, după o repriză foarte bună a arădenilor. Cugirul a replicat numai prin lovitura liberă executată de Itu in minutul 23.În repriza a doua lucrurile s-au schimbat iar cugirenii au avut ocazii de a marca.Cea mai mare ocazie a cugirenilor a fost în minutul 56, când Claudiu Oara a ratat intervenţia în careul mic după un şut centrare trimis de Ionut Radu şi respins de portarul Cristi Irimia. În minutul 73, Cristea a marcat dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid. În minutul 82, “bomba” lui Negură a trecut puţin peste transversală. Egalarea vine pentru cugireni in minutul 90, prin golul marcat Iovănescu dar gazdele reusesc in minutul 90+3 printr-un gol marcat de Alin Mihai să castige meciul. Dupa aceasta partida Metalurgistul ocupa locul trei cu 23 de puncte in timp ce primele doua pozitii sunt ocupate de National Sebis 24 de puncte, care a reusit doar un rezultat de egalitate acasa cu FCN Baia Mare, si Soimii Pancota tot 24 de puncte. Partida de maine de la ora 18:00 de pe tern propriu impotriva celor de la CS Ineu se anunta una decisiva pentru pastrarea sanselor la promovarea in Liga a II-a. In celelate doua partide de maine National Sebis dă piept acasă cu Soimii Pancota iar FCM Baia Mare o intalneste pe propriul teren pe CS Oșorhei.

Advertisement

Cele mai citite

Exit mobile version