Meci amical la Aiud, intre Olimpia din localitate, liga a patra, si Metalurgistul Cugir, locul doi in esalonul tert al fotbalului romanesc. Evident superioara, echipa din orasul de la poalele Draganei a obtinut o victorie facila, inscriind de cinci ori in poarta gazdelor.
Doar o repriza le-a trebuit cugirenilor sa-si puna la respect adversarii. Trei goluri au inscris in primul mitan oaspetii, prin reusitele lui I.Radu (min.24), Buta (min.35) si A.Ianc, opt minute mai tarziu. Repriza a doua avea sa fie tot la discretia cugirenilor, care au mai punctat in doua randuri, prin Cîrstean (min.55) și Goronea (min.74).