Marius Moga, în lacrimi, la Alba Iulia

Published

on

Weekend-ul trecut a fost unul incarcat de emotie la Alba Iulia. Si pentru albaiulieni, pentru ca au avut ocazia sa vada pe viu vedetele preferate, dar mai ales pentru Marius Moga. Micul Mozart s-a intors acasa, in orasul lui natal, dupa 14 ani, pentru a organiza cel mai bun spectacol care a avut loc aici vreodata. Iar pe final, dupa o saptamana plina, emotiile l-au coplesit. Marius Moga a plans, pe scena de la Alba Fest, de bucurie. 

 

Inconjurat de prieteni, de familie si de albaiulienii care il pretuiesc, Marius Moga a reusit sa puna bazele unui eveniment cum rar vezi in Romania. Celebrul compozitor nu a uitat de unde a plecat si dupa 14 ani s-a intors acasa pentru a-i face pe albaiulieni fericiti. A pus in acest proiect mult suflet si multa emotie, iar asta s-a vazut si pe scena. Marius Moga a plans. Si au fost lacrimi de bucurie…

Pe scena de la Alba Fest au urcat artisti importanti, cum ar fi Paula Seling, Stefan Banica Junior, Smiley, Andra sau Dan Bittman. Toti au venit cu bucurie in orasul nostru pentru a-i fi alaturi lui Marius Moga, cel care le-a compus de-a lungul timpului melodii devenite deja celebre. Prezenta lor, pe aceeasi scena, l-a emotionat pe Micul Mozart si mai mult. 

Marius Moga are 32 de ani si este originar din Alba Iulia. Mai are un frate, Iulian, celebru si el, fiind regizorul celor mai importante videoclipuri din industria muzicala. 

Advertisement

Cele mai citite

Exit mobile version