Astazi la Consiliul Judetean Alba a avut loc o nouă intalnire intre producatorii agricoli din judet si reprezentanti ai institutiilor cu responsabilitati in domeniul reglementarii desfacerii produselor agricole in cadrul targurilor si pietelor. Conducerea legistlativului din Alba a fost reprezentata la intalnire de cei doi vicepresedinti.

In cadrul intalniriii s-au discutat probleme legate de facilitarea cunoasterii directe a reglementărilor legale, pentru a le permite oamenilor să dialogheze, acolo unde există neclarități sau neînțelegeri. De asemenea s-au aborda subiecte in legatura cu dezvoltarea pietei produselor agricole din Alba prin expoziții, târguri sau piețe volante și atunci este necesar ca toti sa cunoască foarte bine cerințele legale în acest domeniu. La întâlnirea de au participat reprezentanți ai organizațiilor profesionale agricole din județul Alba cât și reprezentanți ai Oficiului Registrului Comerțului Alba, Direcției Sanitar Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Alba, Direcției de Sănătate Publică Alba, Administrației Județene a Finanțelor Publice Alba și Comisariatului Județean pentru Protecția Consumatorilor Alba.