Un satean din Unirea a furat geamuri. 9 la numar, de la fosta scoala a localitatii. Acum da cu subsemnatul la politie.
Poliţiştii Postului de Poliţie Unirea l-au prins ieri, în flagrant, pe un localnic de 33 de ani în timp ce sustrăgea geamuri de la imobilul fostei şcoli generale din comună, clădire dezafectată. Prejudiciul cauzat prin sustragerea celor 9 geamuri a fost estimat la aproximativ 500 de lei. Faţă de hoțul cu pricina cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracţiunii de furt.