Schimbare de conducere la fabrica de Arme Cugir. Incepand din luna februarie uzina are un nou administrator special.
Printr-un ordin al ministrului Economiei, Andrei Gerea, inginerul Bogdan Păun a fost numit in functia de administrator special la Fabrica de Arme Cugir. Păun il inlocuieste in aceasta functie pe liberalul Nicusor Mihai, care va ramane administrator special la SC Uzina Mecanică Cugir și manager general al Romarm SA.
Noul administrator de la Fabrica de Arme Cugir, Bogdan Păun va ocupa in continuare si funcțiile de consilier al secretarului de stat din Ministerul Economiei, care raspune de industria de aparare, dar și pe cea de preşedinte al Consiliului de Administraţie de la Compania Națională Romarm S.A.