Expoziție „ŞCOALĂ ŞI ŞCOLARI DE ODINIOARĂ”

Published

on

O noua expozitie in orasul nostru, marti, 1 aprilie. Si nu, nu e o pacaleala! E vorba despre expozitia “ Scoala si scolari de odinioara”, ce va avea loc la sediul Seviciului Judetean Alba al Arhivelor Nationale.  

 

Expozitia este organizata de Serviciul Judeţean Alba al Arhivelor Naţionale, Consiliul Judeţean Alba, Muzeul Naţional al Unirii Alba Iulia şi Mănăstirea „Buna Vestire” Pătrânjeni.

Vor fi prezentate obiecte tridimensionale, manuale şi reviste şcolare, fotografii şi documente referitoare la desfăşurarea activităţilor şcolare şi extraşcolare precum şi la examene, din perioada 1919-1945.

Vernisajul va avea loc marţi, 1 aprilie 2014, ora 11.00, la sediul Serviciului Judeţean Alba al Arhivelor Naţionale.

Advertisement

Expoziţia „ Scoala si scolari de odinioara” va fi deschisa publicului în perioada 01-30 aprilie 2014.

Cele mai citite

Exit mobile version