Dupa expozitia de succes din toamna anului trecut, de la New York, artistul plastic Stefan Balog propune o noua expozitie. Vernisajul va avea loc joi, 5 iunie, de la orele 16.00, la Muzeul National al Unirii din Alba Iulia.
Intitulată „Doctrină abstractă„, expoziția președintelui Fundației Inter-Art Aiud va fi prezentată de prof.univ.dr.Dorel Găină, dr.Gabriel Rustoiu și de poetul Ioan Hădărig, director al Centrului Cultural „Liviu Rebreanu” Aiud. În cadrul expoziției, vor fi prezentate lucrări expuse și la New York, creații despre care Ioan Hădărig afirmă că ” șochează, atrag atenția și se impun, au predilecția spre interiorizarea demersului plastic, dar și o anume incursiune în abstract, sunt o metaforă de lumină și culoare, o lume ireală dincolo de fantastic”.