Maine judetul Alba va fi vizitat de o delegatie ministeriala a guvernului Ponta. Trei ministri se vor afla pentru cateva ore in diferite localitati din judet.
De Ziua Internatioanala a Muncii, 1 mai, in Alba se vor afla trei ministrii ai guvernului Ponta. Potrivit datelor care le avem in judet vor participa la diferite manifestari, Ministrul Apărării Naţionale – Mircea Duşa, Ministrul Transporturilor, Dan Şova si Ministrul pentru IMM-uri şi Mediul de Afaceri– Maria Grapini. Este de asteptat ca acestia sa fie insotiti si de câţiva secretari de stat.