“Concert în parc”

Published

on

Primăria Municipiului Blaj reia la finalul acestei săptămâni un proiect cultural initiat anul trecut sub titulatura “ Concert in parc”. Pe parcursul verii vor avea loc cinci asemenea concerte.

Timp de două luni, blăjenii sunt invitați să participe la cinci concerte în aer liber organizate în parcul din centrul orașului. Fanii trupei Hara, iubitorii muzicii populare, de promenadă sau ai muzicii folk, melomanii, în general, sunt așteptați în Parcul Avram Iancu, o dată la două săptămâni. Pentru început, duminică, 20 iulie, blăjenii vor lua parte la o seară dedicată cover-urilor, având în prim-planul atenției pe Arpi Torok, fost concurent la “Vocea Romaniei”. Însoțit de formația ZIP Band, clujeanul își va pune în valoare calitățile vocale și interpretative care l-au propulsat în semifinala show-ului de televiziune “ Vocea României”. Accesul publicului la toate evenimentele organizate pe parcursul întregului sezon este gratuit.

Advertisement

Cele mai citite

Exit mobile version