Concert de primavara cu Orchestra Judetului Alba

Published

on

Orchestra de camera a Centrului de Cultura Augustin Bena Alba va invita la un ,,Concert de Primăvară,, Este al doilea spectacol din stagiunea 2014 al orchestrei si va avea loc la Centrul cultural Lucian Blaga din Sebes, vineri, 28 martie 2014 incepand cu orele 19. 

Iubitorii de muzica buna sunt invitati la un nou concert al Orchestrei de camera a judetului Alba. Este al doilea spectacol din stagiunea 2014 al Orchestrei.

In program veti recunoaste cunoscute lucrari din compozitiile compozitorilor W. A. Mozart; J. S. Bach; C. Porumbescu; A. Vivaldi. Vor susţine momente muzicale soliştii Ovidiu Pârjol la pian şi Dragoş Tudor la chitară. Concertul va fi dirijat de Dan Liviu Cernat şi va fi prezentat de prof. Cezara Fiţ.

Concertul va avea loc vineri, 28 martie, cu incepere de la ora 19 la Centrul cultural Lucian Blaga din Sebes. Intrarea este liberă. 

Advertisement

Cele mai citite

Exit mobile version