Colegiul psihologilor din Romania are filiala in Alba
Published
12 ani ago
on
By
Colegiul Psihologilor din Romania functioneaza oficial, incepand de ieri, si la nivelul judetului Alba. Filiala are in componenta 4 comisii de specialitate.
Potrivit președintelui filialei, Delia Boghean, infiintarea la nivel local a Colegiului Psihologilor din Romania a avut loc in luna decembrie, perioada in care s-a ales si conducerea filialei.
Formata din 4 comisii de specialitate: Comisia de Psihologie Clinica, Consiliere si Psihoterapie, Comisia de Psihologia Muncii si Organizationala, Comisia de Psihologia Serviciilor, Comisia de Psihologia Transporturilor, Comisia de Psihologie Scolara si Educationala si Comisia de Psihologie în domeniul Apărării, ordinii publice și securității naționale, filiala Alba va avea in vedere activitatea psihologilor din judet, luand, in acelasi timp, parte si la dezbaterile de la nivel national ale Colegiului Psihologilor.
Pana sa beneficieze de sediu si reprezentare la nivel local, psihologii din Alba era arondati la filiala Cluj a Colegiului Psihologilor din Romania.