Ieri, la intersectia strazilor albaiuliene Vasile Alecsandri si Gheorghe Şincai, a avut loc un accident de circulatie. Doua masini au fost implicate, unul dintre conducatorii auto necesitand internarea in spital.
Un sofer albaiulian de 54 de ani nu a acordat prioritate de trecere unui autoturism condus de un tanar, de 27 de ani, din comuna Baia de Criş, judeţul Hunedoara. Coliziunea a fost inevitabila. Din impact, tanarul hunedoarean a suferit un traumatism de coloană cervicală şi a fost transportat la spitalul din Alba Iulia unde a rămas internat. Ambii conducători auto au fost testaţi cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.