Bani pentru CSU Alba Iulia

Published

on

Echipa de baschet feminin CSU Alba Iulia ar putea beneficia si in acest an de sprijinul financiar al administratiei locale. Acest lucru se va intampla daca alesii locali vor aproba vineri bani din bugetul local pentru sustinerea acestei activitați sportive.

Conform unui proiect de hotărâre, administrația locala din Alba Iulia vrea sa aloce din bugetul local 300.000 de lei pentru activitatea echipei de baschet feminin CSU Alba Iulia.Clubul Sportiv ”Universitatea” din Alba Iulia a solicitat primăriei să sprijine activităţile sportive de performanţă pentru pregătirea şi participarea la competiţiile naţionale şi internaţionale pe ramura sportivă baschet, conform calendarului sportiv al Federaţiei Române de Baschet şi FIBA Europe. În acest moment, echipa de baschet feminin CSU Alba Iulia deține Cupa Ligii Europei Centrale, iar în campionatul intern a terminat pe locul trei.

Advertisement

Cele mai citite

Exit mobile version