Connect with us

Bani de la stat pentru firmele care angajează tineri

Published

on

bani-de-la-stat-pentru-firmele-care-angajeaza-tineri

Aveti sub 25 de ani? Atunci sunt sanse maxime sa va gasiti un job in urmatoarea perioada. Guvernul a aprobat o hotarare prin care unele societati vor primi bani de la stat ca sa-si plateasca tinerii salariati. 

bani-de-la-stat-pentru-firmele-care-angajeaza-tineri

Printr-o hotărâre de Guvern, firmele care înfiinţează minimum 20 de locuri de muncă vor primi subvenţii prin care să acopere parţial salariile noilor angajaţi.
Pentru fiecare angajat de până în 25 de ani, societatea va încasa lunar între 500 şi 750 de lei.
Firmele vor primi subvenţiile, cel mai probabil, de la 1 iulie. 

Advertisement
Continue Reading
Advertisement

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com