Avem paie in Cetate. Asteptam rumegatoare…

Published

on

Potrivit reprezentantilor primariei, la nivelului municipiului Alba Iulia s-a intervenit prompt cu utilajele necesare si nu sunt probleme la capitolul strazi blocate sau artere impracticabile din pricina ninsorii din ultimele zile. Primaria a uitat, insa, niste paie, sub zapada, in Cetate.

 

Conform unui comunicat al Primariei Alba Iulia, prioritatea administratiei locale este constanta in privinta asigurarii conditiilor optime de trafic pe arterele principale din oras, dar si interventiile pe strazile din cartiere. Datorita interventiilor prompte ale operatorului de salubritate nu au existat probleme la nivelul municipiului Alba Iulia, se mai arata in comunicat. Dar ce ne facem cu baloții de paie uitați de administrația locală sub zăpadă, la doi pași de statuia lui Mihai Viteazul ? Unde e interventia prompta a operatorului de salubritate ? Întrebări fără răspuns în comunicate. Ar fi, totuși, o explicație, in două varinate: or administrația a pierdut controlul paielor din gestiune, or s-a bazat că va ninge masiv, iar baloții vor vegeta până la primăvară sub neaua așternută, în așteptare de folosință….  

 

 

 

Advertisement

 

Cele mai citite

Exit mobile version