A dat foc unui bar pentru că nu a mai primit băutură

Published

on

O petrecere dintr-un bar din Alba Iulia a avut urmari grave pentru doi barbati, in urma unui gest necugetat al unu petrecaret aflat sub influenta alcoolului. Acesta a dat foc barului pentru ca nu a mai fost servit cu bautura.

 

Incidentul a avut loc duminică dimineaţă, 16 martie, în barul ”Taverna”. Din primele cercetări efectuate s-a stabilit că în noaptea de sambatata spre duminica, T. Marius Horea, de 34 de ani, din Alba Iulia a participat, în local, la o petrecere privată. În jurul orelor 03,00, pentru că era în stare avansată de ebrietate, bărbatului i s-a refuzat de către barmana localului, servirea cu băuturi alcoolice. Truta Marius Horea a părăsit localul şi a revenit după 30 de minute având asupra sa un recipient cu combustibil şi o brichetă aprinsă, ameninţând că dă foc localului. Două din persoanele participante la petrecere au încercat să-l liniştească şi să-l scoată afară din local, moment în care petrecaretula împrăştiat combustibilul pe pardoseală şi a provocat un incendiu după care a fugit. In urma gestului sau doi tineri din Alba Iulia au suferit arsuri de gradul ½ la nivelul braţelor, a picioarelor, a feţei şi pe spate, fiind transportaţi la spitalul din Alba Iulia de unde au fost transferaţi la o clinică de chirurgie plastică din Târgu Mureş. Având în vedere modul de comitere a faptei, dosarul penal a fost preluat de către Parchetul de pe lângă Tribunalul Alba, urmând ca această instituţie să dispună măsurile legale.

 

 

Advertisement

 

 

 

Advertisement

Cele mai citite

Exit mobile version