Connect with us

Munca la negru costă 10.000 de lei, de persoană…

Published

on

munca-la-negru-costa-10000-de-lei-de-persoana

Săptămâna trecută, inspectorii ITM Alba au continuat controalele la firmele din județ pentru depistarea eventualelor nereguli. Valoarea totală a sancțiunilor s-a ridicat la aproape 120.000 de lei .

munca-la-negru-costa-10000-de-lei-de-persoana

Patru firme din Alba au fost sancţionate pentru muncă la negru in urma unei acțiuni a inspectorilor ITM Alba. Una dintre societăți a fost amendată cu 40.000 de lei, după ce a fost depistată cu patru persoane fără forme legale de angajare. Alte doua firme au fost descoperite cu câte trei angajați la negru fiind sancționate fiecare cu 30.000 lei, iar una a avut o persoană fără forme legale de angajare. De aici, o amendă de 10.000 lei.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com