Situație incendiară la o benzinărie din Alba Iulia, pe fondul unui control efectuat de Vama Română. Indignat de modul cum este tratat de vameșii aflați în control, patronul stației de benzină a sunat la 112, a chemat poliția economică și AlbaTV.
Ioan Bogdan, administratorul firmei albaiuliene B&B, este total nemulțumit de modul cum l-au tratat reprezentanții Vămii Române aflați în control.
De partea cealaltă, tăcere.
Simțindu-se amenințat, administratorul a sunat la 112.
Un angajat al benzinăriei confirmă o parte din spusele lui Ioan Bogdan.
Discuția a fost reluată la sosirea reprezentanților poliției economice.
Interesant a fost și ce s-a întâmplat la rezervoarele de combustibil, acolo unde a sosit un echipaj mixt al organelor legii, format dintr-un jandarm și un polițist.
Poliția economică a demarat, la solicitarea adminstratorului, un control amănunțit la benzinăria suprasolicitată de controale.