Connect with us

Maratonul Sănătăţii – Explozie de energie şi entuziasm

Published

on

maratonul-sanatatii-explizie-de-energie-si-entuziasm

Secretul unei vieţi împlinite este sportul, activitate care trebuie să completeze armonios existenta fiecarei fiinte. Sambata in Parcul Arini din Sebes, a fost dat cel mai mare start al sanatatii. E vorba de Maratonul Sanatatii, organizat de AnaMaria Jurju si Dana Bacila, studente ale Facultaţii de Stiinte Politice, Administrative si ale Comunicarii, din Cluj-Napoca.

 

maratonul-sanatatii-explizie-de-energie-si-entuziasm

 

Maratonul Sănătăţii, s-a dovedit a fi un real succes, care a generat o explozie de energie, entuziasm, zâmbete și mişcare. 330 de participanţi au luat startul la ora 12:00, maratonul alergat fiind urmat de altele două, unul de role, celălalt de biciclete, pe un traseu de aproximativ 2 km, de la intrare în Arini, până la Baza Sportivă. Maratonul de biciclete s-a derulat pe un traseu surpriză pe străzile Municipiului Sebeş, cu plecarea din Parcul Arini, continuând pe Dorin Pavel, Sava Henţia, Centru şi întoarcere pe Dorin Pavel înapoi la start. Evenimentul s-a încheiat armonios, într-o atmosferă inedită, alături de copii şi părinţi entuziaşti, având loc festivitatea de premiere şi tombola cu cele trei super-extrageri, în cadrul cărora toţi participanţii au fost premiaţi şi au primit o diplomă de participare devenind campioni ai sănătăţii. Fericirea copiilor, surplusul de mişcare fizică, emoţia, adrenalina şi împlinirea sunt elementele definitorii ale Maratonului Sănătăţii, ediţia 2014. 

 

 

Advertisement

 

 

 

 

Advertisement
Continue Reading
Advertisement

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com