Connect with us

Accident grav pe autostrada Orastie-Sebes

Published

on

accident-grav-pe-autostrada-orastie-sebes

Astazi dimineata pe autostrada A1, pe sensul de mers Sebes-Orastie, a avut loc un grav accident de circulatie. Un tir si un autoturism s-au ciocnit, iar doua persoane au ramas incarcerate. 

accident-grav-pe-autostrada-orastie-sebes

In accident a fost implicat un TIR înmatriculat în Alba si o Dacie Logan. În timp ce se deplasa pe sensul Sebeş – Orăştie, autovehiculul de mare tonaj a acroşat un autoturism de pază al autostrăzii, care circula pe banda de urgenţă. Impactul a fost violent. Unul dintre cei doi bărbaţi, încarceraţi în Logan, era în stare de inconştienţă la sosirea paramedicilor. Ambii au fost tansportaţi de urgenţă la Spitalul Judeţean Alba, pentru investigaţii medicale şi îngrijiri.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com