Pentru cinci femei din Alba Iulia, ziua reprezentativa a sexului frumos, a venit cu un cadou special. Acestea au adus pe lume 5 baietei sanatosi, facand astfel ca ziua de 8 martie sa fie memorabila si pentru sotii lor.
Pe tot parcursul zilei de 8 martie, la Maternitatea din Alba Iulia, au fost adusi pe lume 5 baieti, nascuti, doi dintre acestia, pe cale naturala, iar trei prin cezariana. Iar, potrivit medicilor, atat mamicile, cat si bebelusii sunt bine.
Asadar, pentru cei cinci baieti, ziua de 8 martie va fi pe viitor o dubla sarbatoare. Ei nu doar ca vor imparte daruri, ci vor si primi.