Victorie și eșec pentru Metalurgistul și Industria

Runda a 23-a a Ligii a 3-a, Seria a 5-a, a însemnat pentru Metalurgistul Cugir a cincea victorie consecutivă.

victorie

Evoluând pe teren propriu cu Unirea Dej, cugirenii s-au impus cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de Necșulescu, în minutul 7 și Cîrstean, minutul 40, din penalty. După acest nou succes, Metalurgistul ocupă locul 3 în clasament, cu 46 de puncte, la 5 în spatele liderului FCM Baia Mare. Industria Galda de Jos, a doua echipă ce reprezintă județul în acest eșalon fotbalistic, a pierdut cu 2-3, pe terenul formației Arieșul Turda. Golurile găldenilor au fost marcate de Alin Câmpean, în minutele 84 și 88. Pentru Arieșul Turda au înscris Sabou (în min.41), Șeucă ( min.55) și Șasa (min.60). După această etapă, Industria Galda de Jos ocupă locul 9, cu 27 de puncte. Dar iată și celelalte rezultate ale rundei: Sănătatea Cluj-Avântul Reghin 1-2, CS Oșorhei-Gloria Progresul 2-1, FC Zalău-Unirea Jucu 1-1, FCM Baia Mare-CSC Sânmartin 3-0 și CS Iernut-CSM Sighet 1-0.