Gaz Metan Valea Lungă, cu “presiune maximă” spre promovare!

De ieri, seria 1 a Ligii a 5-a are un nou lider: Gaz Metan Valea Lungă. Formația antrenată de Radu Bulucea a invins clar  Avantul Sancel și a facut rocada cu Viitorul Biia, echipă învinsă la Șona.

gaz metan

Jucând cu mult aplomb, Gaz Metan Valea Lungă a dat gazul la maxim și a luat rapid avântul sâncelenilor, care au încercat cât au putut să limiteze proporțiile scorului. De remarcat că în formația gazdă a evoluat și Vasile Pușcă junior, băiatul primarului din Valea Lungă, schimbat la pauză datorită unei accidentări. Și mai interesant este că în lotul formației mai este un fotbalist Vasile Pușcă, atacant care a intrat în repriza a doua și a reușit să înscrie o dată, în minutul 71. Scor final, Gaz Metan Valea Lungă-Avântul Sâncel 6-0. Celelalte cinci goluri au fost marcate de Bucerzan (minutele 20 și 23), Iorga (min.76 și 90+3) și Budiu (min.90). Cum Viitorul Biia, contracandidată la promovare a pierdut cu 1-3 pe terenul formației Tineretul Șona, primarul Vasile Pușcă, informat telefonic pe întreg parcursul meciului cum decurg ostilitățile la Șona, a fost extrem de satisfăcut la final de partidă. Înregistrarea integrală a întâlnirii Gaz Metan Valea Lungă-Avântul Sâncel o puteți urmări în această seară în cadrul emisiunii “Din Voleu”, programată începând cu ora 20.00.