CSO Cugir, exclusă din campionat

În ședința de astăzi, Comisia de Disciplină a Asociației Județene de Fotbal Alba a exclus din campionatul Ligii a 4-a formația CSO Cugir, pentru două neprezentări la meciuri, ultima consemnată în etapa a 23-a, când formația din orașul de la poalele Drăganei nu s-a prezentat la Abrud, pentru confruntarea cu echipa locală Cuprirom.

CSO Cugir

În altă ordine de idei, miercuri,  în uvertura etapei a 24-a, a Ligii a IV-a, Olimpia Aiud a învins ASC Pianu cu scorul de 2-0, la pauză 1-0. Golurile au fost marcate de Guț, în minutul 7 și Felindean,în minutul 75.  De remarcat că arbitrul a eliminat trei jucători, unul de la Olimpia și doi de la formația vizitatoare, care a ratat un penalty, la scorul de 0-1, prin Stelea, în minutul 72.