Autogol antologic!

Derby judetean, in prima etapa a returului Ligii a 3-a, Seria a 5-a. La Cugir, echipa locala Metalurgistul si formatia Industria Galda de Jos au fost protagonistele unui meci spectaculos, cu final dramatic.

autogol

Cei aproximativ 200 de spectatori, prezenți vineri, 6 martie, în tribunele stadionul orașenesc din Cugir, nu vor uita curând partida dintre echipa gazdă  Metalurgistul și Industria Galda de Jos. Contând pentru etapa a 14-a, prima a returului Ligii a 3-a, Seria a 5-a, meciul a fost extrem de spectaculos, cu goluri multe și faze electrizante la ambele porți. 3 minute de prelungiri a arătat arbitrul sibian Dragoș Lunca în finalul meciului, când tabela de marcaj indica scorul 2-2 și egalul părea iminent. A mai fost însă o ultimă fază și totul s-a năruit pentru echipa oaspete…Înregistrarea integrală a partidei o puteți urmări în această seară, în cadrul emisiunii “Din voleu”, de la ora 20.00.