Fotbal, CUPA ROMÂNIEI: Unirea – Navobi 14-0 !

Peste 100 de goluri s-au marcat în prima etapă a fazei județene a Cupei României, competiție ce a reunit la start formațiile din liga a 5-a. Scorul rundei s-a înregistrat pe Stadionul “Cetate”, acolo unde Unirea Alba Iulia a zdrobit Navobi Alba Iulia, cu scorul de 14-0 !

CUPA ROMANIEI

Înscrisă în Liga a 5-a, Unirea Alba Iulia, formație alcătuită în marea ei majoritate din juniori, a pornit urcușul spre performanțele sportive de altădată, cu o partidă de Cupa României în fața modestei Navobi Alba Iulia. Oaspeții nu au rezistat decât 9 minute, primul gol al partidei fiind înscris de Eodean, după o excelentă lovitură de colț executată de Rahovean.Cinci goluri aveau să înscrie uniriștii în prima repriză, ultimul marcat de Rahovean, în minutul 35. Ploaia de goluri din poarta neajutoratului Miron avea să se întețească în repriza a doua. Elevii lui Mihai Dăscălescu i-au transformat pe adversari în simple jaloane reușind să înscrie încă 9 goluri, scorul final fiind de 14-0 ! Ultima reușită i-a aparținut atacantului Dup !

Cu precizarea că înregistrarea integrală a partidei Unirea Alba Iulia-Navobi Alba Iulia o puteți urmări în această seară, în cadrul emisiunii sportive “Din Voleu”, vă prezentăm celelalte rezultate înregistrate în prima etapă a fazei județene a Cupei României: Partizanii Sînmiclăuș-AS Pănade 2-8, Independența Cut-Viitorul Spicul Daia Română 3-1, Viitorul Răhău-Hidromecanica Șugag 1-4, Spicul Bucerdea-Viitorul Sîntimbru II 2-1, Activ Sport Ciugud-Del Dodo Alba Iulia 4-6, Viitorul Vama Seacă-ACS Băgău 2-7, Euro ȘpringII-Andreas Alba Iulia 3-1, Viitorul Unirea-Fortuna Lunca Mureșului 0-3, LImbenii Limba-Decebal Cricău 103, Mureșul Vințu de JosII-Mureșul Săliștea 1-0, Nicolae Linca Cergău-Avântul Sâncel 5-0, Voința Beldiu-Voința Stremț 2-3, Crăciunelu de Jos-Dacia Mihalț 4-1, Mureșul Gâmbaș-Șoimii Ciumbrud 2-1, Sportul Livezile-Național Rădești 2-1 și AS Lopadea Nouă-AS Războieni Cetate 4-2.